Spousta lidí se v současné době uchyluje k nakupování v second handech. Zatímco dříve možná nakupování v tomto typu obchodů bylo považováno za něco, co využívají pouze lidé ze sociálně slabších vrstev, dnes nakupování v second handech využívají lidé z nejrůznějších kategorií. Bohatí, chudí, ti, kteří neřeší módní trendy a styly ale také ti, kteří se naopak využívají v tvoření nejrůznějších outfitů a nakupování nových kousků oblečení je jejich vášeň.

oblečení

Nakupování v second handu totiž může poskytovat nečekané výhody. Pokud se vám zdá, že v obchodních řetězcích s oblečením jsou neustále ty samé kousky, možná je načase zavítat právě do second handu. Tam najdete kousky, které nikde jinde ne. A od každé velikosti a barvy jen jeden kus, takže se vám nestane, že na ulici potkáte někoho, kdo bude mít stejný outfit, jako vy, A to hodně lidí, především ženy opravdu ocení.

Ušetříte také spoustu peněz. V dnešní době inflace všechno velmi zdražuje a mnoho z nás obrací každou korunu. Nebylo by tedy fajn ušetřit právě na oblečení? Místo toho, abyste dali za jedno tričko několik set korun, koupíte ho třeba za pár desetikorun. A to nemluvíme o tom, že v second handu mezi těmito levnými kousky můžete najít i opravdové skvosty, třeba oblečení vyrobené z kašmíru, hedvábí, nebo pravé kůže, kdy jinak stojí jeden kousek i několik tisíc. Tady vás vyjde o několik desítek procent levněji. Tyto materiály jsou nesmrtelné, takže je pravděpodobné, že i za tuto nízkou cenu vám daný kousek vydrží ještě x dalších měsíců, nebo dokonce let.

oblečení

Šetříte tím také naši planetu. Kvůli oděvnímu průmyslu naše planeta každý rok trpí velkou ekologickou zátěží. Přispějete tedy k naší lepší ekologii tím, že si budete kupovat oblečení z druhé ruky. Nemusíte všechno, i jeden kousek je lepší, než kdybyste si místo toho koupili další levné tričko někde v obchoďáku.