Pokud vlastníte velký zahradní bazén, určitě Vám záleží na tom, aby byl udržovaný v čistotě a vše okolo něj bylo plně funkční. Jedině tak si můžete užívat všechno to, co nám bazény v horkých letních dnech nabízí. Bez určité péče to ale nepůjde. To jistě všichni víme. Není to ale tak, že by provoz a údržba bazénu byla nějak extrémně náročná nebo že by nás to mělo hodně časově vytížit. Jde spíše o to, abychom si vybrali správné pomůcky a kvalitní doplňky k bazénu, které jsou nezbytné. Potom bude všechno jednodušší.

Bazénová voda

Které to jsou?

  • bazénová chemie třeba v podobě soli, která nám pomůže s čistotou vody
  • bazénové plachty, které nám ochrání bazén proti vnějším vlivům, jako je například prach při velkém větru nebo přírodní nečistoty jako listí a podobně
  • síťka na odstranění případných nečistot z bazénu, je to taková síť na tyči, kterou se nečistoty dobře sbírají
  • filtrační písek do pískového filtru, u něj se chvíli zastavíme

Žena u bazénu

Bazénová filtrace je velice důležitá a hlavně zapotřebí. Díky písku, který se sype do filtrace se bazénová voda krásně čistí. Musíte si ale dát pozor, který písek, do jaké filtrace sypete. Záleží na dané filtraci a na velikosti pískových zrn. Určitě se zaměřte také na kvalitu písku. Ušetří Vám to spoustu práce a starostí. Když chcete mít kvalitně vyčištěnou vodu, musíte k tomu mít kvalitní produkty, to je klasická rovnice, která funguje. Vyzkoušejte filtrační písek 25 kg od firmy Chlorito. Jsou na trhu velmi známí. Mohou se také pyšnit skvělými recenzemi, a tedy i kvalitními výrobky. S nimi rozhodně nešlápnete vedle. Mohu říci, že i já mám id nich spoustu produktů. Pro naše bazény nám nabízejí to nejlepší. Křemenný filtrační písek je nabízen ve třech velikostních kategoriích pískového zrna. Tím pádem si každý vybere přesně ten, který jeho bazénová filtrace potřebuje.