Máte už dost bydlení ve městě a rozhodli jste se, že se přestěhujete na venkov, nejlépe do chatové oblasti, kde je klid, ticho, žádný smog a chaos, a kde se potkáte jen s místními obyvateli a s několika rekreanty? Tento krok podnikla již řada citlivých jedinců a kdybyste se jich zeptali, zda svého činu litují, zřejmě by vám odpověděli zcela záporně.

demolice domu

Kdo se rozhodne žít mimo město a koupit například rekreační nemovitosti nedaleko od říčního toku s pěkným výhledem, může tu narazit na některé problémy. Za prvé může být objekt plný starého harampádí a to je zapotřebí někam odvézt, za druhé je nutné provést rozsáhlou rekonstrukci a za třetí, ta nejhorší možnost – nutnost objekt zbourat nebo vybourat jeho část a vystavět ji znovu. Toto se stává například na podmáčeném svahu, na špatně ukotvených základech, na ošizené zednické práci, kdy se pod rukama drolí malta mezi cihlami atd. Co s tím?

sutiny z bourání zdiva

Ideální řešení je najmout si specialisty na demoliční činnost. Nahlédnete-li do ceníku ručních bouracích prací https://www.vyklizenirychle.cz/bouraci-prace-demolice/, bude vám jasné, jaké operace lze očekávat, a s čím si tito lidé poradí. Demolici lze totiž uskutečnit buď s mechanizací, anebo bez ní, například tam, kde je třeba vybourat jen část objektu, aby nedošlo k poškození zbývající konstrukce.

Ruční bourací práce vyžadují fyzickou sílu a zdatnost a také šikovnost a obratnost. Teoreticky jsou zvladatelné svépomocí, ale pokud nejste trénovaní, a pokud jde o větší objem práce, nemusí to pro vás dopadnout dobře. Při únavě dochází k různým úrazům a v důsledku oslabení imunitního systému můžete i onemocnět chřipkou, angínou atp.

Buďte tedy prozíraví a nechte tu nejhorší práci na odbornících, kteří si poradí i s obtížnějšími konstrukcemi, a zvládnou i situace, kde jsou ve hře i inženýrské sítě, jako je elektroinstalace, zemní plyn či vodovodní potrubí.