Každý z nás kdo tohle čte, tak jistě už vypil šálek čaje. Ale najdou se mezi námi lidé, kteří čaj rádi nemají a vůbec ho nepijí. Kolikrát ani neví o co přicházejí a určitě nikoho nemůžeme nutit, aby začal zrovna pít čaj. Slušnost je nabídnout. Máme opravdu vysokou nabídku čajů. Můžeme je taky koupit v čajových sáčcích nebo taky sypané. Které jsou lepší. Každému z nás chutná nějaký. Já mám například nejraději když je čaj v pytlíku a zaleji ho pouze horkou vodou. Osladím si ho, a pak až trochu zchládne tak ho vypiju. Čaj ale sladit nemusíme, záleží na chuti.

nemoc

A jaký čaj si můžeme zakoupit nebo udělat. Určitě v obchodech narazíte na spousty, opravdu spousty ovocných čajů. Ale mezi nimi se i najdou bylinkové čaje, které jsou zdravé a pomáhají našemu organismu. Takže pokud si nějaký takový druh čaje chcete koupit, tak určitě sáhněte po sypaném čaji, kde je nejvíce udržovaných vitamínu. Čaj si ale taky můžeme uvařit z bylinek co najdeme v přírodě. Určitě vám na zahradě roste meduňka nebo máta. Pokud ano, tak máte skvělí zdroj, za který neutratíme ani korunu, protože se jej můžete natrhat na zahradě, usušit a udělat si pak skvělý čaj.

čaj

Čaje je dobré pít třeba v chladných dnech, jako je podzim nebo zima. Sednout si k horkému hrnku, přikrýt se dekou a sledovat svůj oblíbený seriál nebo film. Čaje jsou dobré taky na nachlazení a různé nemoci. Hlavně ty bylinkové, které mají ty správné živiny, které náš organismus potřebuje. Co takhle čaj se zázvoru? Už jste ho někdy pily? Takový zázvoroví čaj, vám může pomoci při nachlazení, migrénách a taky skvělá vlastnost zázvoru je, že snižuje hladinu cholesterolu. Já se přiznám, zázvorový čaj jsem pila jen jednou v životě a i když má takové skvělé využití pro naše tělo, tak není zrovna můj nejoblíbenější. Ale vím, že když na mě jde nějaký bacil, tak vždycky sáhnu po zázvoru a ten mě zaručeně postaví na nohy. A co vy?