Plánujete svatbu a chcete ji rozdělit do dvou částí s tím, že ta první se zaměří pouze na oficiální ceremoniál a hostinu, kam pozvete jen úzký okruh rodiny, přičemž ta druhá proběhne u vás doma v obývacím pokoji, kam si pozvete i své kamarády, spolužáky či kolegy z práce? Jestliže disponujete velkou obývací místností, kam se spolehlivě vaši hosté vejdou, neměl by to být problém, každého usadíte na koberec na připravený sedák a tímto způsobem se můžete bavit třeba až do půlnoci.

svatební oslava

Oslavy v obývacím pokoji jsou velmi intimní a mnohdy se obejdou i bez výrazné podpory alkoholu, můžete tu uprostřed koberce prohlížet svatební fotografie, mít tu rozprostřené pohoštění anebo si tu zahrát vhodné společenské, deskové či karetní hry. Posezení na koberci tak trochu navazuje na dávné japonské tradice, kde se také usazují hosté převážně na podlaze, a zdá-li se vám toto řešení nedůstojné, pak vězte, že je to právě naopak, jde o více intimní záležitost, kde je mezilidský kontakt těsnější, než kdy jindy.

svatba doma na koberci

Aby to nebylo faux pas – posezení na podlaze na měkkém a hebkém koberci je velmi příjemné jen tehdy, je-li koberec čistý. Možná se vám to nezdá, ale jakákoli skvrnka je tu z takové blízkosti patrná, a málokdo ji přehlédne. Lidé vám ji sice mohou odpustit, ale cosi si pomyslí o vašem vztahu k čistotě a hygieně.

Poměrně častý a závažný problém je také zápach. Toto si pohlídejte včas, protože den před svatbou na to nebudete mít ani čas, ani náladu to řešit, a na důkladné vyčištění koberce již bude pozdě. Minimálně měsíc před svatbou důkladně zmonitorujte, zda koberec není cítit zatuchlinou, plísní, a co je poměrně časté, zejména žluklým tukem nebo odérem, který připomíná nemytá bosá chodidla. Ten je na kobercích v domácnostech velmi rozšířený, zejména tam, kde se nechodí v domácí obuvi, ale jen v ponožkách, anebo zcela naboso. Tehdy je zapotřebí povolat odborníky na čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/