Soukromí podnikatelé mají všechny teoretické předpoklady stát se bohatými. https://www.cr2030.cz/aktuality/digitalni-ekonomika-muze-prohloubit-rozdil-mezi-bohatymi-a-chudymi-rika-zprava-osn/ Mohou pracovat tak usilovně, jak chtějí, mohou své nabídky zpeněžovat a říkat si u nich o tolik peněz, o kolik chtějí, mohou se věnovat jenom tomu, co je výnosné, a tak by se zdálo, že jestli u nás někdo má a bude mít peníze, jsou to právě soukromě podnikající lidé.

Jenže si musíme upřímně přiznat, že ono to není zase až tak skvělé, jak to vypadá. Protože si ti podnikající mohou dělat to, co chtějí, jenže ne vždy je to to samé, co dostatečně výnosné činnosti, mohou si říci o tolik peněz, kolik za svoji nabídku chtějí dostat, jenže tu není ani špetka jistoty, že jim to bude někdo ochoten zaplatit, a navrch ještě někdy musí platit těm, na nichž jsou závislí, víc, než by jim bylo milé, jelikož dodavatelé nemusí dodávat za příznivé ceny a daně či jiné odvody se nikomu také nesníží.

sloupečky mincí

A tak chtějí všichni soukromí podnikatelé, firmy a OSVČ dost vydělávat, aby se jim dobře vedlo, ale nemusí se jim to někdy splnit. A když mají peněz málo? Pak je tu jediná možnost, jak to zvládnout – půjčka.

Jenže ani půjčka pro podnikatelské účely se nesežene vždycky zase až tak jednoduše. Lidé ji mít mohou, ale napřed musí prokázat svoji schopnost splácet, a to obvykle doložením vysokých příjmů a čistými registry dlužníků. Což ale mnozí nemají, a takové nedostatky pak člověka zbavují nadějí.

indická měna

Ale naštěstí ne všech nadějí. Je tu i americká hypotéka bez registru https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/, a tu dostanou klidně i lidé mající nižší příjem a záznam v registrech. Protože tady se za splacení půjčených peněz ručí nějakou nemovitostí. A každý, kdo si tuto nebankovní hypotéku vezme, tak ví, že nebude-li snad splácet, přijde právě o onu zastavenou nemovitost, která se zpeněží a poslouží k uhrazení dluhu.

A zatímco tak u jiných půjček rozhodují kvality žadatelů, tady je na každém člověku, zda to akceptuje a zvládne.