Chystáte se rekonstruovat svůj starší byt nebo i dům? Stávající dispozice nevyhovuje potřebám vaší rodiny a potřebujete udělat u velkého pokoje dva neprůchozí? Nebo vaše děti už bydlí samy a vám by se hodil velký obývací prostor s kuchyňským koutem? Všechno je možné, jen je potřeba mít představivost a hlavně si při vymýšlení dispozice dávat pozor na statiku.

architekt u domu

Starší byty mají svoje kouzlo
Pokud obýváte starší byt, ten má jistě svoje kouzlo. Nicméně to končí tam, kde začíná vaše nepohoda. Bydlet vy se vám mělo příjemně a vaše bydlení by mělo být takové, aby se všichni obyvatelé vzájemně nerušili a každý měl dostatek soukromí a prostoru. Někdy se člověk dostane do takového bydlení, které není úplně ideální, a také v průběhu života dochází k celé řadě situací, kdy nám stávající byt příliš nevyhovuje. A tak je na řadě rekonstrukce.
Mnoho lidí je přesvědčeno o tom, že rekonstrukce spočívá maximálně ve výmalbě a výměně linky. Jenže většina bytů je v původním stavu od roku výstavby, a tak je potřeba rekonstrukce, kde se vymění elektrické vedení, vodovodní trubky, odpady, případně plynové vedení a udělají se nové podlahy, omítky a někdy i okna a dveře.

moderní kuchyně

Rekonstrukce není nic složitého, pokud si k sobě zavoláte někoho na pomoc. Vymyslet dispozici není nic těžkého, pokud má byt pravidelný tvar, ale je důležité nezasáhnout do statiky celého domu. Proto je vždy nejlepší, když se bude na rekonstrukci podílet bytový architekt Evalofa. Ten vám zajistí nejen statický posudek, ale připraví vám i podklady pro případné stavební ohlášení nebo povolení. Nepodceňte práci architekta, který má potřebné vzdělání a tak vám dokáže s jistotou říct, jestli je vhodné bourat příčky či stavět nové. Nikdy byste neměli zapomínat na celkovou statiku bytového domu, protože při neopatrném a neodborném zásahu můžete nenávratně poškodit celou budovu.