Co může váš den nastartovat více, než kvalitní káva Thecoffee? Řekla bych, že v dnešní době asi nic jiného vás nedokáže tak probudit a nakopnout. Plno lidí si kávu oblíbilo. A dělají si ji ať už sami doma anebo chodí do kavárny v klidu si vypít kávu, pokecat s kamarádkou a dát si nějaký dobrý zákusek. Lidi si kávu ale hlavně dělají jako „nabuzovač“. Znáte to, nikomu se do práce nechce, a ještě k tomu, když musíte ráno vstávat. Káva vás ale dobře probudí a vy najednou ucítíte velký příval energie a hned máte jinou náladu. A právě proto je tak moc káva oblíbená. A plno lidí si taky z kávy udělalo svůj zvyk.

kava

Vždycky před nějakou prací, nebo jen i když si chtějí chvíli odpočinout, vypijí si šálek kávy a cítí se hned mnohem lépe. Já to vím, protože moje mamka pije třeba i tři kávy za den a má cukrárnu. A její zákazníci si taky nejčastěji objednávají kvalitní kávu a k tomu něco sladkého. Kávy je ale spoustu druhů a značek a rozhodně nenajdete jen jeden. Začneme u těch značek kávy na doma, je jich opravdu hodně, mezi ty nejznámější značky kávy patří například Jacobs, Jihlavanka a podobně. Co se týče druhů, tady se zastavíme a rozebereme si to trochu více podrobněji.

kava

  • Ledová káva – přichází léto a s ním samozřejmě i ledová káva, která člověka krásně zchladí a v létě je naprosto ideální. Já sama ledovou kávu miluji snad nejvíce ze všech druhů káv a nedokážu si představit, že bych pila jinou. Navíc v ledové kávě je samozřejmě i zmrzlina, která celé kávě dodává prostě ještě úplně jinou a lepší chuť.
  • Latté – latté mamka v kavárně dělá docela často a docela si jej lidi objednávají. Taky mi chutná, ale není tak moc lahodné jako ledová káva.
  • Espresso – když si u mamky chtějí dát lidi kávu vyloženě kvůli tomu, aby do sebe dostali energii, tak si objednají espresso a v klidu si ho vypijí.