S pohybem v zahradě lze začít už s dvouletými dětmi. V době, kdy zvládly samostatnou chůzi je možné pořídit soupravu pro cvičení nejen motoriky, ale i tělesné zdatnosti. Ideálním setem pro pohybový rozvoj je variabilní taška, ve které jsou ukryty plastové cihly, obruče, tyče, držáky a mnohé další pomůcky, ze kterých lze sestavit rozmanité překážkové dráhy, které musí děti absolvovat. A fantazii se meze nekladou. Radost po jejich zdolání je tou největší odměnou. Překážková dráha je další ze sestav, kterými lze děti rozpohybovat na celé odpoledne. Tunely, nastavitelné žebříky, kruhy, spojky kužele lze rozmístit po celé zahradě.

Malí sportovci

A přidat lze i ryze přírodní přírodní překážky. Jako je šplh na strom, přeskok přes konev na vodu či přeručkování žerdě. Zajímavým estetickým doplňkem se může stát i nastálo umístěná překážková dráha, vytvořena z barevných kuželů. Které jsou spojeny tenkými tyčemi. A tvoří tak uzavřené sportoviště. Které si navečer rádi proběhnou i dospělí jedinci. Pro chlapce je už od věku pěti let nejoblíbenějším zahradním doplňkem nafukovací fotbalová branka. Která jim slouží při jejich sportovních počátcích. Stačí vhodný míč a kluci přestanou vnímat čas. Děvčata dávají přednost hrám s tanečními prvky.

V zahradě

Proto je vhodné pro ně umístit visutou hrazdu. Na které si mohou vyzkoušet ladnost pohybu. A přitom si i zpevnit celé tělo. Pokud je v zahradě vzrostlý strom a je možnost na jeho větev zavěsit šplhací houpačku, radost budou mít jak holky, tak kluci. Šplhací lano s nášlapnými body z robustního plastu umožňuje trénink i zvládnutí udržení rovnováhy a posílení všech svalů. Stejně tak Lezecký stromový set. Ve kterém je připraveno k uchycení 12 nášlapů a 6 upevňovacích pomocníků. Ku pomoci jsou přibaleny popruhy, které umožní zdolat až třímetrovou výšku a přitom mít potřebné jištění. Velkým snem mnoha dětí bývá trampolína. Pro kterou je potřeba v zahradě vyhradit místo s naprosto vyrovnaným podkladem. Aby na něm dobře stála a nehrozilo její vychýlení. Rovněž sítě, které zajišťují bezpečnost dětí, je potřeba nainstalovat a hlídat jejich celistvost.