Na letní dovolenou většina lidí čeká jako na smilování. Horké letní slunečné dny plné možností jak si léto pořádně užít dokážou pořádně zvednout náladu. Venkovní aktivity, spousta festivalů a koncertů pod širým nebem, zkrátka spousta vyžití, které v zimě neprobíhá, jsou právě tím, co nás na létě tak baví. Někdo během dovolené navštíví i nějaký ten koncert, někdo se raději vyvalí na pláži v dovolenkovém letovisku. Ať už trávíte svůj letní vyměřený čas jakkoliv, užijte si ho naplno.

letadlo nebe

Kdo se chystá někam jet, nejspíš řeší, jak co nejvíce ušetřit. Základní pravidlo říká, že je potřeba jet v takový termín, kdy je o zájezdy do letovisek nejmenší zájem, protože pak je cena logicky nižší. Jenže v létě je dovolenková sezona a s lepší cenou za zájezd nejspíš počítat nemůžete. Pokud se chystáte na dovolenou maximálně s přáteli nebo rodinou a děti necháváte doma, nebudou vám vadit častější přesuny, je ideálním řešením typ dovolené, kde nebudete vázaní jedním místem.

pláž moře

Na sociálních sítích se objevil nový trend. Někteří lidé dokážou doslova za pár korun procestovat půlku světa. Samozřejmě že nestaví měsíc v nejdražším letovisku na Maledivách, ale i na proslulé blankytné pláže se dokážou dostat za mnohem lepší ceny. Jak to dělají? Jezdí v termíny, kdy jsou letenky levné a ubytování za hubičku. Není to snadné, a nemůžete čekat měsíční pobyt, ale rozhodně to stojí za to. Podíváte se tak do zemí, na které byste nejspíš normálně neměli dost peněz. Pokud vám jde hlavně o to se někam podívat, aniž byste tam museli ležet několik dní na pláži, je tohle skvělá cesta jak se tam dostat. Je možné i za daleko lepší ceny prožít třeba i měsíc nebo týden ve vaší vysněné destinaci, ale chce to plánovat a nejlépe i sledovat někoho, kdo v tot oblasti umí chodit. Tito lidé se o svoje zkušenosti neváhají podělit a díky nim se i vy můžete dostat třeba do Japonska za pár korun.