Lidé projevují zájem o klimatizaci nejčastěji v době, kdy udeří letní tropická vedra, a pokud ji nevyužívají k přitápění na jaře či na podzim, prakticky se jí po celý rok ani nevšimnou. Klimatizace má tak trochu nevděčnou úlohu ležet ladem a být v provozu pouze omezenou dobu, přitom musí být neustále v pohotovosti připravená sloužit tak, jak by měla. S trochou nadsázky bychom jí mohli přirovnat k hasičskému záchrannému sboru, který je po celý rok připraven zasahovat prakticky nonstop, přičemž rozhodně hasiči nevyjíždí k ničivému požáru každý den.

klimatizace v provozu

I přes tato fakta je montáž klimatizace v Brně zásadním krokem k odvrácení zdravotního kolapsu v době, kdy je organismus vystaven extrémním teplotám, na něž není připravený a zvyklý. Nepodceňujte letní vlny veder, mohou vás přímo ohrozit na životě z několika důvodů:

Úpal – úpal je přehřátí organismu vlivem vysokých teplot, a jestliže tento stav trvá několik desítek minut až hodin, člověk může zkolabovat a zemřít. Proti úpalu chrání bytová klimatizace naprosto spolehlivě.

klimatizace v domě

Infarkt myokardu – lidé, kteří infarkt prodělali, anebo se nachází ve skupině takto zdravotně ohrožených, by měli montáž klimatizace alespoň zvážit. Zároveň by v tomto období neměli příliš často vycházet ven a měli by se zdržovat raději doma, tedy nejlépe v klimatizované a zároveň dostatečně větrané místnosti.

Cévní mozkové příhody – podobně, jako choroby srdce a cév, mohou letní vedra způsobit i mozkovou mrtvici. Jistě, že je důležité těmto nemocem předcházet vhodnou životosprávou a celkově životním stylem, ale i relativně zdravý člověk může být mozkovou příhodou ohrožen právě v letním horku.

Stres – extrémní vedra jsou jedním z nejsilnějších stresových faktorů. V těchto podmínkách je velmi obtížné pracovat, o něčem rozhodovat, myšlenkově se soustředit a stejně tak i odpočívat, spát a relaxovat.