Dlouhá cesta

Jakmile se osamostatníme, tak nás čeká celá řada výdajů, s čímž je potřeba počítat, takže svou výplatu nemůžeme jen tak vzít s velkou ji utratit. Přeci jen je na nás jistá zodpovědnost, abychom na konci měsíce měli ještě peníze na jídlo. Vzhledem k těmto výdajům a teprve startu ve své kariéře si jen tak nemůže dovolit koupit vlastní bydlení.

půdorys domu

To máš však bezesporu řadu výhod. Tou první je, že jsme tu pány domu my, takže nehrozí, že by se majiteli něco nelíbilo, nebo by nás chtěl vystěhovat. Také se musíme dívat na finanční stránku. Ve vlastním nemusíme totiž platit nájem do cizí kapsy, což tvoří v měsíčních výdajích značnou částku. Samozřejmě nám zůstávají povinnosti jako placení příslušných daní energií a vše co s provozem souvisí. Potíž je v pořízení nemovitosti, a to především z finanční stránky. I když si vezmeme hypotéku, tak pár desítek procent z nemovitosti musíme složit hned, takže musíme mít něco našetřeno.

Hypotéka

U takové půjčky je potřeba být obezřetný, protože běžný člověk ji splácí klidně desítky let. S tím je tedy zapotřebí počítat a také s tím, že během této doby kvůli útokům vyskočí splacená částka vzhledem k půjčené na poměrně vysoké číslo. Na druhou stranu budeme si už zařizovat své vlastní bydlení a spokojeně zde po celou dobu bydlet.

modrý dům

Po splácení máma klid a nemusíme už řešit každý měsíc placení dost vysoké částky. Jestliže budeme mít dostatek financí, tak to můžeme uspíšit předčasným splacením. Potíž můžou mít lidé se záznamem v rejstříku dlužníků, protože to se běžným bankám rozhodně líbit nebude. V takovém případě je lepší jít do nebankovní hypotéky, kde bývá sice úrok vyšší, ale prominou nám právě nějaký ten vroubek v naší minulosti. Když jsme tedy měli problémy a nespláceli půjčky, tak to neznamená, že jsme se z této situace nedostali a nebudeme si moci v dohledné době vzít hypotéku na vysněné bydlení.