Dnes když si stavíte dům je hodně zapotřebí přemýšlet dopředu a všemu věnovat spoustu času na to aby váš dům byl kvalitně postavěn a řádně zateplen. Existuje například hned několik zateplovacích systémů, které můžete doma mít. Jedná se u různé provedení a i o různé možnosti aplikace. První volbou, která se dříve hodně aplikovala je foukaná izolace, která zabere spousty místa a většinou šlo aplikovat jen na rovné plochy. Nešlo to na stěny s stropní prostor. Jinak by se musel vyfoukat celý prostor, aby dokonale izoloval. Nebyla to izolace, která by byla tou nejlepší, ale se foukaná izolace používá a někteří si jí nechávají aplikovat na svých domovech.

fasadni polystyrén

Každý na tuto izolaci může mít jiný názor a vy finále může vyjít jako ideální izolace pro vás. Další izolačním materiálem může být fasádní polystyren, který je určený přímo na zateplení fasády domu. Není určený na vnitřní prostory, proto je to fasádní polystyren. Je určen http://www.businessbooster.cz/o-systemu/pro-koho-je-system-urcen jen na venkovní zateplení. Venkovní izolace je taky velmi důležitá a mohou se s ní zateplovat již starší domy, aby byli lépe izolované. Mohou tak ušetřit na energiích. Venkovní zateplení je důležité. Další možností je pěnové zateplení, které se dělá hlavně v interiérech a je na všechny plochy, ať už to jsou střešní prostory nebo stěny a podlahy.

fasadni polystyrén

Většinou se tedy využívá na střešní a půdní zateplení, kde je to skvělý materiál. Je to tekuté provedení, které se stříká a během pár vteřin se pěna mnohonásobně zvětší a zatvrdne. Tak vytvoří krásnou jednovrstvou plochu, který bude dobře izolovat a dostane se opravdu všude. Nemusíte se bát, že byste něco vynechali nebo nějaké místo minuli. Je to dobrá izolační možnost zateplení. Poslední volbou je pak polystyren a vata. Obě dvě možnosti se využívají jak na vnitřní zateplení, tak i na venkovní provedení. Vyrábí se v různě silných provedeních, abyste si mohli vybrat, jaký průměr se vám nejlépe hodí.