Pokud už si člověk koupí auto, pak pokud je něco, co by měl ihned dělat, je to jezdit a to klidně neustále. Jedině tak se člověk bude schopen naučit jezdit a hlavně se nebude bát jezdit.

Jsou lidé, kteří mají velký strach, co se týká ježdění. Mnohdy nemají tito lidé strach z jízdy nebo z toho, že by nezvládli nějakou křižovatku, ale z toho, že něco takového nezvládnout jiní účastníci provozu. Bohužel jsou lidé, kteří jsou schopni nedat přednost zprava, když jí dát mají nebo nepustí auto na kruhovém objezdu i když jej pustit měli. Je mnoho nehod, které jsou opravdu zbytečné a kolikrát to dopadá tak, že z toho daný člověk nevyjde zcela zdráv.

Člověk se musí učit jezdit i na cestách, které jsou druhými považovány za nebezpečné, ale uvidíte, že na konec to půjde.

svítící tachometr

Ideální je učit se na cestách, ze kterých máte trochu obavy v době, kdy na nich není příliš mnoho aut. Nejlepší jsou na něco takového víkendy nebo dopolední hodiny, kdy opravdu na cestách už není tolik aut, takže se člověk nemusí tak bát. Určitě i vám v autoškole říkali, že je nejlepší učit se jezdit za plného provozu, ale pokud jsou nějaké cesty, které se chcete naučit, bude vhodné to zkoušet v době, kdy na nich nebude tolik aut, takže budete mít klid a nebudete se muset ničím stresovat. Uvidíte, že pokud se začnete takto učit i na cestách, které jsou jinými považovány za nebezpečné, nebude pro vás už takový problém zvládnout cokoliv jiného.

cesta aut

Je dobré, když se člověk učí prve bez provozu a poté s provozem, aby si zvykl. Uvidíte, že pokud začnete něco takového takto řešit, brzy se naučíte vše, co se naučit potřebujete k tomu, abyste neměli obavu jezdit. Každý řidič vždy alespoň z části obavy má a to právě z ostatních řidičů, protože někteří jezdí opravdu rychle a to až tak, že se člověk diví, že s autem ze silnice neodletěli. Každý může na cestách vytvořit nebezpečnou situaci a proto je dobré na to myslet.